Biz Kimiz

  • SERTİFİKALARIMIZ

En iyi mamaları üretmek için sürekli çalışıyoruz

  • ÜRETİM İZİNLERİ

En iyi mamaları üretmek için sürekli çalışıyoruz

Beslenmenin temel amacı

  • Vücut gelişiminin ve bakımının sağlanması:

Vitaminler, mineraller, Amino asitler, iz elementleri ve yağ asitleri, vücudun gelişmesi ve bakımı için temel beslenme ihtiyaçlarıdır.

  • Enerji Sağlanması:

Lipitler ve karbonhidratlar köpekler için ana enerji kaynaklarıdır. Kediler de ayrıca enerji metabolizmaları için proteinlere bağımlıdır.

  • Besleme ve korunma:

Bazı besinlere böbrek hastalıkları, sindirim sorunları ve yaşlanma etkileri gibi riskleri önlemek için diyete antioksidanlar, prebiyotikler, lifler, temel yağ asitleri eklenmelidir.

  • Besleme ve bakım:

Evcil hayvanların, bir takım rahatsızlıklardan sonra iyileşmesine yardımcı olmak ve destek amacıyla diyete bazı besin maddeleri eklenir, bazıları ise sınırlandırılır.

İdeal denge, tüm besinlerin uygun oranlarda formüle edilmesi ile elde edilir.

Evcil hayvanlarımızın uzun ve sağlıklı yaşamaları için bilinçli beslenmenin önemine inanıyoruz. Hermospet olarak yürüttüğümüz araştırmalarımızda, evcil hayvanlarımızın beslenme gereksinimlerini sağlıklı bir şekilde karşılayacak ürünler geliştiriyoruz. Mamalarımız, kedi-köpek beslenme uzmanları tarafından geliştirilmiş mükemmel formüllere sahip olacaktır. Mamalarımız özel denetimden geçmiş seçkin hammadde içeriğine sahiptir. Kedi ve köpek dostlarımızın vazgeçilmezi olmayı hedeflemektedir.

Kedi ve köpek maması üretimimizin en önemli unsurlarının başında sürdürülebilir kalite anlayışı, çevreye ve tüm canlılara saygı gelir. Bu hassasiyet ve önemle, dünyanın önde gelen üniversiteleri ve kedi-köpek beslenme uzmanları ile işbirliği içerisinde hareket etmekteyiz. Aynı zamanda yerli ve yurtdışı veteriner fakültelerinde görev yapan danışmanlarımız bulunmaktadır. Hammaddelerimizi, insan gıdasına uygun titizlikte olacak şekilde, onaylı tedarikçiler aracılığıyla ile temin etmekteyiz.

Böylelikle üretimimiz, dünyada kedi ve köpeklerin beslenme gereksinimlerinin bildirildiği standartları ortaya koyan AAFCO (Association of American Feed Control Officials) ve FEDIAF (European Pet Food Industry Federation) normlarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Hermospet için üretim akışı, dostlarımızın damak tadına ve ihtiyaçlarına uygun nitelikteki besin maddelerinin titizlikle seçilmesi ile başlar. Mikro öğütme işlemi için özel değirmenlerden geçirilen hammaddeler; bu işe özel tasarlanmış mikserlerde, dostlarımızın ihtiyacı olan vitamin ve mineraller ilave edilerek homojen bir yapıya ulaşıncaya kadar özenle karıştırılır. Sonra bu karışıma ön işlemde buhar, su ve sıvı hammaddeler (yağ ve taze hayvansal ürünler) ilave edilerek ekstrude edilir.